Pokrowiec na gitarę

Jest on konieczny dla każdego gitarzysty, aby utrzymać gitarę w dobrym stanie oraz by nie zniszczyć jej podczas przenoszenia.

Pasek do gitary

Przede wszystkim używany do gitar elektrycznych. Warto go zakupić i trenować grę również na stojąco, aby w przyszłości nie mieć z tym problemów.

Piórko do gitary

Zwane również kostką. Za jej pomocą szarpiemy struny gitary. Kostki mają przeróżne grubości oraz kształty, więc możemy wybrać taką, którą najlepiej będzie się nam grało.

Uchwyt na piórka

Jest to bardzo przydatny gadżet, dzięki któremu wszystkie nasze piórka będziemy mieli na stałe przymocowane do naszej gitary. Dzięki niemu również ich nie pogubimy.

Stroik do gitary

Niezwykle ważne urządzenie dla każdego początkującego jak i zaawansowanego gitarzysty. Dzięki niemu perfekcyjnie nastroimy nasz instrument. Podczas występów oraz gdy nie nauczyliśmy się jeszcze stroić ze słuchu jest on niesamowicie przydatny i z pewnością doceni go każdy gitarzysta.

Metronom

Bardzo przydatny dla każdego, kto pragnie nauczyć się rytmicznie grać na gitarze. Wystukuje odpowiedni rytm jaki sobie ustawimy. Aktualnie mamy dostęp do metronomów mechanicznych, elektronicznych (często wbudowane w stroik) oraz komputerowych. W dodatku możemy zainstalować sobie na naszym telefonie aplikację, która również zastąpi nam tradycyjny metronom.

Obcinacz do paznokci

Śmieszne? wcale nie – obcięte paznokcie u lewej ręki są podstawą do gry. Przy długich paznokciach będzie grało nam się bardzo nie wygodnie a pomimo tego będziemy niszczyć gryf. Paznokcie u prawej ręki mogą być tak długie jak tylko chcesz i służyć mogą do szarpania strun.