Chcesz być zdrowy i chcesz uniknąć złapania przeziębienia w momencie, gdy wszyscy wokół nagle zaczną chorować? Nie jesteś w stanie zapewnić sobie stu procentowej ochrony, ale możesz zminimalizować ryzyko zachorowania. Pomogą ci w tym na pewno suplementy dla sportowców, ale i sama aktywność fizyczna! Zacznij się ruszać i czerp z tego same korzyści. Dla organizmu nie ma bowiem lepszego naturalnego wsparcia od odrobiny wysiłku fizycznego.

Sprawdź również: gw-501516 – WXN Labs

Nawet trzydziestominutowy wysiłek powtarzany każdego dnia sprawi, że twoja odporność błyskawicznie ulegnie poprawie. A na taki krótki trening zawsze powinieneś znaleźć czas. Nadmiar zajęć i obowiązków zwykle jest tylko wymówką do tego, by nie ruszyć się z wygodnej kanapy i móc dalej oddawać się przyjemnym czynnościom. Czasami trzeba się jednak po prostu zmusić. Pomyśl, jak wiele zyskasz, gdy każdego dnia poruszasz się przynajmniej przez te pół godziny. Z czasem prawdopodobnie polubisz się ze sportem i nie będziesz już sobie wyobrażać tego, by nie poćwiczyć. Zamień więc telewizor na rowerek stacjonarny lub hantle. Ćwiczenia dodadzą ci też energii, dzięki której będziesz mieć więcej sił witalnych do walki z ewentualnymi chorobami.

 

Jako że jednak ćwiczenia fizyczne w pewnym sensie są też obciążeniem dla organizmu i mogą go czasami osłabić, nie powinieneś z nimi przesadzać. Trenując regularnie, zwiększasz swoje zapotrzebowanie na poszczególne składniki mineralne i witaminy. Zaczynasz potrzebować więcej witaminy D oraz witaminy C. W momencie, gdy tylko rozpoczniesz systematyczne treningi, zaopatrz się od razu w suplementy dla sportowców. Pilnuj też regeneracji. Nie zmuszaj się do ćwiczeń, jeśli czujesz, że masz totalnie zły dzień, w którym nic ci się nie chce. Nic się nie stanie, jeżeli dwa razy w tygodniu odpuścisz sobie trening. Bądź dla siebie wyrozumiały.

 

O dziwo nawet zimą i jesienią możesz praktykować aktywność fizyczną na świeżym powietrzu, co doskonale cię zahartuje. Spróbuj więc biegać albo po prostu spaceruj. Pamiętaj tylko, by zainwestować w dobrą odzież termiczną, która zapewni twojemu ciału optymalną ilość ciepła.