Pisanie tekstów na zamówienie staje się coraz bardziej popularne. Tak samo jak w normalnej pracy pełnoetatowej, tak freelancerzy muszą spełniać konkretne wymagania. Są one zazwyczaj stawiane przez klientów, którzy potrzebują jakiegoś tekstu. Taki tekst jest następnie sprzedawany i bardzo często wstawiany na jakąś stronę internetową. Najczęstszymi rodzajami tekstów, które są potrzebne na rynku są artykuły eksperckie i pisanie tekstów tematycznych.

Rodzaje tekstów

  1. Artykuły eksperckie

Jeśli chodzi o ten rodzaj, to zawiera on wypowiedzi wielu ekspertów na dany temat. Ktoś się może zastanawiać skąd brani są eksperci i jak to wygląda od podszewki. Trzeba mieć po prostu dojścia do osób, które są znane branży albo po prostu wysłać do nich email z zapytaniem. Bardzo często znane osoby chcą pomagać innym i udzielają odpowiedzi na różne tematy. Jak zbierze się kilka to umieszcza się je w blogu i ekspert jest traktowany jako gość danego pisma. Jest to bardzo dobre rozwiązane, ponieważ przyciąga ono czytelnika.

Taki temat jest bardzo często dobrze linkowany. Dzieje się tak, ponieważ eksperci mogą wspomnieć o takim tekście, a także sami czytelnicy będą sobie przekazywali ten tekst. Oczywiście musi on przenosić jakąś wartość dla czytelnika i być pomocny, jeśli tak się stanie to sukces jest praktycznie gwarantowany.

Następny plus to fakt, że poznaje się nowe osoby z danej branży. Jeśli umieści ktoś kilka wpisów znanych osób, to za jakiś czas znowu będzie mógł wykorzystać znajomość do tego, żeby wypowiedzieli się oni na jakiś inny temat. Ciągła współpraca może zamienić się w przyszłości w coś więcej.

Rozpoznawalność jest bardzo ważna, jeśli chodzi o wejścia na bloga. Dlatego jeśli pojawią się na nim znane osoby, to można zyskać na popularności wśród czytelników, którzy będą odwiedzali stronę.

Jeśli szukasz tekstów najwyższej jakości sprawdź: Agencja Contentowa WritersPoint.net

  1. Pisanie tekstów tematycznych

Jeśli chodzi o pisanie tekstów SEO to najtrudniejsze do napisania są właśnie teksty tematyczne. Są to zazwyczaj krótkie treści, bo na około 400-500 słów. Bardzo często także pisanie takich tekstów wiąże się ze ścisłą współpracą z klientem, ponieważ to jemu przede wszystkim musi odpowiadać tekst. Osoba pisząca nie jest odpowiedzialna za reklamę, za to będzie odpowiadał klient, dlatego najważniejsze dla piszącego jest to, żeby tekst był idealny dla kupującego.

Co muszą zawierać artykuły eksperckie

– użyteczne informacje dla czytelnika,

– tekst napisany poprawnie gramatycznie i ortograficznie,

– tekst z akapitami,

– słowa kluczowe są zawarte w odpowiedniej formie gramatycznej,

– tekst jest dopasowany do wymagań klienta.

Pisanie tekstów tematycznych nie jest prostym zadaniem i przekona się o tym każdy kto do tego usiądzie. Jednak nie warto poddawać się po pierwszej nie udanej próbie i cały czas rozwijać się w danej branży. Jeśli lubi ktoś pisać teksty i chciałby pracować w dowolnych godzinach to na pewno warto spróbować pisania tekstów na zamówienie dla klientów. Można oczywiście zacząć od prostszych form pisania tekstów, jednak najlepiej płatne będą te bardziej wymagające.