Budowa domu to bardzo duże i poważne przedsięwzięcie. Oprócz ogromu pracy oraz czasu, pochłania również nasz budżet. Nie jest bowiem tajemnicą, iż praktycznie na każdej budowie napotykamy na problemy, które wiążą się z większymi wydatkami. Dlatego zaczynając budowę domu, zawsze bierzmy pod uwagę fakt, że coś może pójść nie tak, a nasz budżet powinien przewidywać nadprogramowe wydatki. Tym samym często wpływa to na opóźnienie robót, a realizacja naszych założeń może przeciągnąć się w czasie. Pamiętajmy jednak, że są rzeczy, na których nie należy oszczędzać.

Zobacz także: PTS Rabka

Zabezpieczaj swoje instalacje

To o czym często zapominamy rozpoczynając budowę domu to odpowiednie oznakowanie wszelakich podziemnych instalacji. Ile razy zdarzyła nam się sytuacja, w której trzeba było zlokalizować sieć czy to kanalizacyjną czy wodociągową, a my byliśmy bezradni. To bardzo częsty problem w tak zwanym starym budownictwie. Dlatego planując dom od podstaw pamiętajmy aby zawsze używać taśmy ostrzegawczo lokalizacyjnej. Unikniemy dzięki temu problemów, ze zlokalizowaniem rur, co ułatwi przyszłe prace naprawcze czy konserwatorskie.

Zadbaj o wszystko już na etapie projektu

Ważne jest, żeby już na etapie projektowania, zwrócić uwagę architektowi na to aby wszystko było wyszczególnione na planie. Dzięki temu będziemy mogli zabezpieczyć taśmami ostrzegawczo lokalizacyjnymi instalacje co da nam pewność, że nawet niefrasobliwe działanie ewentualnych fachowców nie naruszy naszych rur. To bardzo istotne gdyż nawet najlepszy fachowiec, jest tylko człowiekiem i może zdarzyć mu się błąd.