Postawione w tytule pytanie mogłoby brzmieć inaczej – dlaczego trzeba pozycjonować stronę www? Jest przecież rzeczą oczywistą, że każdy, kto decyduje się na założenie strony internetowej, nie tylko pragnie, żeby ona bezbłędnie funkcjonowała, ale także chciałby, żeby została zauważona, a co więcej, w przypadku sklepu internetowego, przynosiła zyski. Spełnienie tych oczekiwań jest możliwe tylko po wypozycjonowaniu strony internetowej.

Samo założenie witryny czy sklepu internetowego nie gwarantuje jeszcze sukcesu. Stronę internetową, jak każdy inny produkt, należy wypromować. Wypromować znaczy po prostu, zapewnić jej jak najwyższe miejsce w wyszukiwarkach internetowych. Takie promowanie strony internetowej jest nazywane pozycjonowaniem i zajmują się nim profesjonaliści. Istnieje wiele powodów, dla których warto skorzystać z ich usług i dlatego, żeby je zrozumieć, trzeba mieć świadomość, czym jest pozycjonowanie.

Pozycjonowanie to, najprościej mówiąc, podejmowanie szeregu celowych działań, których zadaniem jest zapewnienie stronie internetowej wysokiej pozycji w wyszukiwarkach internetowych. Brak tych zabiegów może spowodować, że strona www nie będzie miała szansy na zaistnienie, ponieważ przepadnie w gąszczu innych, lepszych, konkurencyjnych i wypozycjonowanych witryn.

Czemu służy pozycjonowanie? Pozycjonowanie to zabieganie o zwiększenie ruchu na stronie, co jest równoznaczne z zapewnieniem jej wysokiej rangi i miejsca. Jeżeli ma spełnić swoją utylitarną funkcję, to musi być wypozycjonowana, ponieważ jedynie wtedy ziszczą się pokładane w niej nadzieje. Trzeba dbać o wypozycjonowanie strony internetowej, gdyż przynosi to wymierne korzyści. Należy mieć świadomość, że takich stron są tysiące i utrzymanie się na odpowiednim poziomie jest po prostu koniecznym zabiegiem, a ten z kolei, jest możliwy tylko dzięki wypozycjonowaniu strony.

A konkurencja nie zasypuje gruszek w popiele. Przeciwnie. Dokłada wszelkich starań, żeby jej strona internetowa zajmowała jak najwyższą pozycję w wyszukiwarkach. Dlaczego? Z bardzo prostej przyczyny. Wysoka pozycja – ruch na stronie – możliwość zdobywania nowych, potencjalnych klientów, a co więcej, staranna troska o to, żeby nie stracić tych, którzy już polubili tę witrynę i obdarzyli ją zaufaniem.

Tak, warto pozycjonować stronę www, ponieważ tego rodzaju profesjonalne działania prowadzą do jej wypromowania, a co za tym idzie, do zapewnienia ruchu na stronie i generowania zysków, a ich wysokość zależy od wielu, bardzo istotnych czynników.