Nie każda para młoda może sobie pozwolić na organizację wesela za kilkaset tysięcy złotych, a raczej mało która para jest w stanie zgodzić się na takie zobowiązania finansowe. Na ślubach i weselach teraz wszyscy próbują oszczędzać. Nowoczesne pary młode wolą wybierać te tańsze dekoracje ślubne, by zaoszczędzone na nich pieniądze włożyć później chociażby we wkład własny na mieszkanie, nowy samochód albo po prostu przeznaczyć je na romantyczną wycieczkę w ramach miesiąca miodowego. Na szczęście akurat ozdoby mogą być tanie. W wielu miejscach da się je kupić za stosunkowo niewielkie ceny, jednakże warto też pomyśleć o ich wypożyczeniu, co będzie jeszcze tańszą opcją. Wypożyczalnie dekoracji ślubnych nie są już wcale niszowymi czy rzadko spotykanymi placówkami usługowymi. W dużych miastach zawsze można się na nie natknąć, a i w tych mniejszych coraz częściej się pojawiają.

Sprawdź: poduszki na obrączki – Dekorak

W wypożyczaniu ozdób nie ma natomiast niczego złego. To tylko jeden z prostszych i prawdopodobnie lepszych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na weselu. Wypożyczane dekoracje weselne prezentują się dokładnie tak samo jak te zupełnie nowe. Oferujące je firmy dbają przecież o to, by miały one nienaganny stan, dlatego jeśli tylko widać na nich jakiekolwiek zniszczenia czy braki, od razu to wszystko się naprawia albo zastępuje się zepsutą rzecz czymś nowym. Wypożyczać można m.in. lampiony, świeczniki, sztukaterię, różnego rodzaju dekoracyjne naczynia, kwieciste kule, balony albo serpentyny. Niektóre wypożyczalnie pozwalają nawet na dokonanie zamówienia online. Produkty można zarezerwować sobie przez Internet, aby później po prostu odebrać je w wybranym przez siebie terminie.

 

A co może zrobić para młoda, która mimo wszystko wolałaby sięgnąć po coś nowego? Jej akurat w zaoszczędzeniu pomoże dobry sklep ślubny, zapewniający świetne produkty w atrakcyjnych cenach. Warto szukać na pewno takich sklepów, które przy złożeniu większego zamówienia oferują klientom pewne zniżki. Czasami rabaty mogą osiągnąć wartość nawet kilkudziesięciu procent!