Damski wąsik to zmora wielu kobiet, zwłaszcza o ciemniejszych włosach. Można go golić lub depilować, ale można także usunąć go raz na zawsze. Jak? Pomoże depilacja laserowa.

Do pojawienia się damskiego wąsika dochodzi na skutek zmian hormonalnych, w tym głównie nadmiernej ilości testosteronu. Zmiana ta nie musi oznaczać poważnych zaburzeń. Jako że ciemniejsze włoski nad górną wargą są najbardziej widoczne, stanowią one poważny problem kobiet o ciemniejszych włosach – czarnych, ciemnobrązowych.

Jak można usunąć wąsik?

Wąsik można usuwać na parę sposobów, ale warto pamiętać, że nie wszystkie metody dadzą optymalne rezultaty. Warto też pamiętać, że wąsik znajduje się na twarzy, gdzie skóra jest bardziej delikatna i przez to podatna na podrażnienia.

Metody usuwania wąsika:

  • golenie maszynką jednorazową lub golarką z żyletką
  • golenie golarką elektryczną
  • usuwanie pęsetą
  • depilowanie depilatorem
  • woskowanie – na ciepło i na zimno
  • depilowanie pasą cukrową
  • depilatory chemiczne – kremy, pianki

Jak widać, istnieje sporo sposobów na to, aby usunąć niechciane owłosienie z twarzy. Warto jednak pamiętać o tym, że nie każda z powyższych metod powoduje odrastanie włosków. Przy goleniu to parę dni, przy depilacji nawet około 2-3 tygodnie.

Sprawdź: Depilacja laserowa Gdańsk – Depilacja.pl

Depilacja laserowa na wąsik

Istnieje jednak sposób na to, aby usunąć wąsik raz na zawsze. To depilacja laserowa, za pomocą której można zapomnieć o tym nieestetycznym problemie na wiele lat.

Depilacja laserem wąsika na twarzy to zabieg bezpieczny i wysoce skuteczny. Polega na zastosowaniu skoncentrowanego światła laserowego w celu zniszczenia mieszków włosowych. W rezultacie włoski nie odrastają.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, depilacja laserowa włosków na twarzy powinna być wykonana kilkukrotnie. Liczba zabiegów dobierana jest indywidualnie, lecz najczęściej jest to od 3 do 5 procedur.

Zabieg depilacji laserowej stanowi zatem najskuteczniejszy sposób na to, aby pozbyć się wąsika damskiego. Dzięki tej metodzie włoski nie odrastają, dlatego twarz może pozostać aksamitnie gładka i estetyczna na wiele lat!