Większość kobiet wie już doskonale o tym, że depilacja laserowa jest jedyną rzeczywiście skuteczną i dobrą metodą na trwałe pozbycie się zbędnego i niechcianego owłosienia. Jeszcze do niedawna można było  niej skorzystać wyłącznie w profesjonalnych klinikach i gabinetach medycyny estetycznej. Kobiety nawet nie myślały o tym, by wykonywać ten zabieg na własną rękę w domu. A teraz mają taką szansę. Domowa depilacja laserowa jak najbardziej jest już możliwa i dostępna dla wszystkich.

Sprawdź także: Depilacja laserowa bikini – Depilacja.pl

Ogólnie rzecz biorąc poprzez przeprowadzenie zabiegu depilacji laserowej można na dobre pozbyć się wszystkich niechcianych włosków z dowolnej partii ciała. Zabieg działa dokładnie tak samo jak profesjonalna depilacja laserowa. Na włoski oddziałuje się wiązką światła wysyłaną przez urządzenie laserowe. Ta wiązka przenika przez zewnętrzne warstwy skóry i dociera do jej wnętrza, by natknąć się na cebulki włosów i trwale je zniszczyć – wraz z doczepionymi do nich korzeniami. Jednorazowa depilacja laserowa nie daje jednak jeszcze optymalnych efektów. Warto tu zaznaczyć, że do trwałego pozbycia się całego zbędnego owłosienia niezbędne jest przeprowadzenie całej serii zabiegów, na którą składa się zwykle od trzech do pięciu zabiegów, w zależności od miejsca depilacji. Laser jest bowiem w stanie usunąć wyłącznie te włoski, które w momencie przeprowadzania zabiegu znajdują się w fazie wzrostu.

Profesjonalne zabiegi depilacji laserowej

Do tej pory depilacja laserowa była kojarzona wyłącznie ze specjalistycznymi i nowoczesnymi zabiegami kosmetycznymi. Jak się jednak okazuje, w tym momencie nie trzeba zapisywać się do żadnego gabinetu kosmetycznego, by móc z niej skorzystać. Każda kobieta zrobi to na własnych warunkach. Depilacja laserowa w domu stała się czymś ogólnodostępnym od momentu, w którym na rynku pojawiły się specjalistyczne urządzenia laserowe przeznaczone do samodzielnego i domowego użytku. Co prawda nie są one szczególnie tanie, ale zawsze można złożyć się na nie wraz z koleżanką czy mamą, bo nic nie stoi na przeszkodzie, by z jednego urządzenia korzystały dwie osoby na przemian.