Tym co w modzie kojarzy nam się z dzikim zachodem to zabieg stylistyczny wykorzystujący motyw frędzli. W ostatnim czasie ten trend został zastosowany w wielu elementach garderoby, zarówno w propozycjach sieciówek, jak również znanych projektantów i domów mody. Frędzle to forma dekoracyjna polegająca na luźno opadających paskach materiału, skóry czy sznurków. Zastosuj je w swojej stylizacji, a twój stój nawet pomimo ciężkiego materiału, stanie się lekki, zwiewny i nieco nieokiełznany.

Chwosty

Elementem dekoracyjnym, który nie przytłoczy stylizacji, ale doda jej uroku są chwosty. Chwost według słownika PWN to inaczej ogon, ale tak naprawdę to forma małej aplikacji, która posiada frędzle i może być umieszczana na biżuterii, na ubraniach czy nawet na obuwiu. Styl boho upodobał sobie chwosty i frędzle, a osobliwym rodzajem obuwia, które jest pełne nie tylko chwostów ale niewielkich pomponów to w ostatnim sezonie płaskie sandały wiązane na rzemienie, które na ich długości mają zawieszone wspomniane elementy dekoracyjne. Soczyste kolory i dodatkowe, błyszczące koraliki sprawiają, że takie buty to efektowny dodatek do stylizacji, na przykład letniej, zwiewnej sukienki czy shortów.

Skórzane elementy garderoby

Nawiązując do kultury dzikiego zachodu warto wybierać elementy z frędzlami, które sprawią, że nasz wygląd będzie na swój sposób kowbojski, ale nie przytłoczony tym właśnie stylem. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na kurtkę, która na plecach czy przednich klapach będzie mieć zwieszone od wysokości biustu długie, skórzane frędzle, które podczas przemieszczania się będą delikatnie obijać się o powierzchnię kurtki i ładnie prezentować się na wietrze. Innym elementem stroju wykorzystującym ten motyw mogą być buty z frędzlami przy cholewce. Warto pamiętać, że możny akcent z frędzlami możno wpłynie na charakter stylizacji, i jeżeli tego nie chcemy, warto wybierać dodatki czy podstawowe elementy garderoby uposażone w  tą dekorację, na przykład torebkę, t-shirt czy spódnicę.

Zobacz również: https://mmsport.pl/