Współpraca z agencją SEO będzie dla ciebie efektywna tylko wtedy, gdy rzeczywiście się w nią zaangażujesz. Od ciebie też sporo zależy. Agencja SEO nie będzie w stanie wykonać wszystkiego za ciebie, tak więc musisz jej słuchać i dostosowywać się do jej poleceń i zaleceń, aby wszystko przebiegło sprawnie, a pozycjonowanie niemalże od razu poprawiło pozycję twojej strony w wyszukiwarkach.

Sprawdź: WolfBrothers

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań pozycjonujących każda agencja przeprowadzi audyt SEO, na podstawie którego oceni aktualny stan strony i wskaże występujące w niej błędy oraz wszelkiego rodzaju, drobne nawet niedociągnięcia. To wszystko będziesz musiał naprawić. Nawet niewielki i niepozorny błąd może pogarszać pozycję twojej strony w wyszukiwarkach. Takie defekty trzeba wyeliminować i najlepiej zrobić to jak najszybciej, aby później ruszyć już dalej i porządnie zająć się samym pozycjonowaniem. Po otrzymaniu od agencji listy rzeczy do poprawy od razu powinieneś skontaktować się z administratorem swojej strony. Jeżeli natomiast sam całkowicie nią zarządzasz, sam też będzie musiał zająć się korygowaniem niedociągnięć i naprawianiem poważniejszych błędów. Zrób to od razu. Jest to absolutnie niezbędne do tego, by późniejsze pozycjonowanie stron było skuteczne. Co prawda takie działania wymagają od ciebie sporego nakładu czasu i pracy, ale im szybciej się nimi zajmiesz, tym szybciej będziesz mieć je z głowy – a prędzej czy później i tak zostaniesz zmuszony do tego, by to zrobić.

 

Oczywiście współpraca z agencją SEO może też okazać się mniej efektywna z wielu innych powodów, dlatego cały czas powinieneś kontrolować to, jakie efekty ci ona przynosi. Jeżeli nie jesteś z nich zadowolony, nie bój się raz jeszcze porozmawiać z przedstawicielami agencji. Zgłaszaj się do nich zawsze, gdy tylko coś jest dla ciebie niejasne.