Początkowo stworzone dla grup pracowniczych-farmerów i  górników, od wielu lat na stałe wpisały się w element obowiązkowy element garderoby. Jeans to materiał tworzony z bawełny typu dżins, najczęściej barwionej barwnikiem indygo na kolor niebieski, ale występuje też w kolorze ciemnym, niemalże czarnym, czy białym. Pierwsze spodnie jeansowe zostały zaprojektowane przez Leviego Straussa w XIX wieku i do dzisiaj są doceniane przez wszystkie pokolenia bez względu na płeć i grupę społeczną. Są wygodne i wytrzymałe, podkreślają sylwetkę a odpowiednie skrojone, mogą zakryć niepożądane jej fragmenty, a uwydatnić atuty. Jeans to nie tylko spodnie, ale też wiele innych elementów garderoby. Jakie ubrania wykonane z jeansu warto mieć w swojej szafie?

Katana i koszula

Dżins wykorzystywany jest głównie do wyrobu spodni, niemniej jednak istotnym elementem garderoby z niego wykonanym, jest katana czy koszula. Katana to forma okrycia wierzchniego nakładanego najczęściej na t-shirt. Obecnie ponownie moda na katany powróciła i można je zakładać nie tylko do bardzo sportowego stroju, ale również jako okrycie na letnią sukienkę czy kombinezon. Równie modnymi wygodnym strojem jest koszula wykonana z cienkiego dżinsu, bardzo wygodna i podkreślająca figurę. Świetnie sprawdzi się połączona z białymi lub czarnymi spodniami oraz trampkami.

Spódnica

Spodnie z dżinsu to zawsze dobry wybór szczególnie, że jest tak wiele modeli-dzwony, rurki, o prostych nogawkach, skinny czy z podwyższonym stanem, które można dopasowywać w zależności  od okazji czy dobranych do stylizacji dodatków. Inną formą, zdecydowanie alternatywą i bardziej kobiecą może się okazać spódnica wykonana z jeansu. Dopasowana do bioder, talii i ud, o ołówkowym  kroju będzie idealna na imprezę czy do szkoły. Zaletą dżinsu, oczywiście o ile nie jest uzupełniony rozciągliwą lycrą, jest niska rozciągliwość i fakt, że ubrania nawet po wielu praniach nie stracą na wyglądzie co często dzieje się w przypadku podkoszulków czy swetrów.