Social media to miejsca w sieci, które zdecydowanie ułatwiają komunikację między użytkownikami, pozwalają na wchodzenie w interakcje, poznawanie się nawzajem. Umożliwiają dzielenie się ciekawymi treściami z sieci oraz pozwalają na uzewnętrznianie swoich myśli i odczuć względem różnych aspektów życia. Media społecznościowe w dużej mierze i na coraz szerszą skalę stawiają nacisk na treści wizualne, które lepiej trafiają do użytkowników. W przypadku reklam czy prób dotarcia do potencjalnych klientów lub fanów, reklamy muszą być kreatywne i przede wszystkim opierać się na obrazie i filmie. Jednym z mediów opierających się na treściach wizualnych jest zdecydowanie Instagram.

Instagram i jego możliwości publikacji treści

To bardzo popularna aplikacja w której dzielenie się obrazami i treścią może zachodzić dwutorowo. Pierwszym sposobem jest udostępnianie zdjęć, filmów oraz zbioru treści na swoim profilu, które po dodaniu do aplikacji, wyświetlają się też na głównej tablicy. Oczywiście instagram, podobnie jak inne social media, starają się zmniejszać możliwość dotarcia do wszystkich osób obserwujących nasz profil tak abyśmy w przyszłości, jeżeli oczywiście chcemy dotrzeć do nowych użytkowników, inwestowali w reklamę płatną.

Druga możliwością publikowania treści jest Insta Stories, czyli funkcjonalność bardzo podobna do tej, która jako pierwsza pojawiła się w aplikacji Snapchat. Insta Stories to krótkie filmiki udostępnine w aplikacji pojawiające się nie na głównej tablicy, ale na górze aplikacji w relacjach. Pierwsza pozycja zawsze należy do właściciela i klikając w swoje zdjęcie można dodać nie tylko treści stworzone w danej chwili, ale również zdjęcia, filmy czy obrazy, które były wykonane aparatem telefonu. W relacjach użytkownicy dodają różne treści, którymi chcą się podzielić, jednakże są one dostępne przez 24 godziny dla każdego użytkownika. Niedawno Instagram wprowadził możliwość dodania starszych relacji do własnego profilu. Dzięki temu użytkownicy, którzy nas odwiedzają, mogą zobaczyć te relacje, które zostały przez nas zapisane.