Różnego rodzaju lampiony wykonane ze specjalnego papieru cieszą się latem ogromną popularnością. Najczęściej zawiesza się je na balkonie, tarasie a nawet w ogrodzie. Po zmierzchu delikatnie oświetlają najbliższe otoczenie.

   Lampiony papierowe występują w różnych rozmiarach, wzorach i kolorach. Dostępne są one w popularnych dyskontach, marketach oraz sklepach ogrodniczych. Znane sklepy internetowe oferują również wykonanie spersonalizowanych lampionów, które doskonale sprawdzą się na wieczornym przyjęciu. Zwykle w podstawie należy umieścić baterię aby lampion odpowiednio działał. Niektóre modele posiadają miejsce na niewielką świeczkę, jednak w takiej sytuacji należy zachować ostrożność.

  Warto wybierać produkty pochodzące od znanych i renomowanych producentów, gdyż cechuje je bardzo wysoka jakość, trwałość i odporność na różnorodne uszkodzenia. Ich ceny mieszczą się w przedziale od kilku do kilkunastu złotych za sztukę.

   Często dostępne są także lampiony z motywem dziecięcym, które świetnie sprawdzą się również jako modna ozdoba pokoju dziecięcego.

   Lampiony z papieru są bardzo lekkie, dlatego należy chronić je przed porywistym wiatrem i opadami deszczu, gdyż mogą ulec uszkodzeniu.

    Eleganckie lampiony z powodzeniem sprawdzą się na przyjęciu weselnym czy okrągłych urodzinach. Oczywiście za personalizację lampionu należy uiścić dodatkową opłatę. Cena uzależniona jest od długości tekstu i dodatkowych akcesoriów.

   Decydując się na zakup w sklepie internetowym należy pamiętać, iż czas realizacji zamówienia wynosi zwykle kilka dni roboczych. Zakupione produkty dostarczane są do klienta za pośrednictwem wybranej firmy kurierskiej. Cena dostawy nie przekracza najczęściej kilku złotych.