Najlepiej wykonane ubrania zawsze kojarzone są z naturalnymi składnikami takimi jak skóry czy futra. Bo co może być bardziej trwałego niż kurtka z prawdziwej skóry? Szczególnie ważny w trakcie produkcji tego typu ubrań jest sposób garbowania.

Skóra garbowana roślinnie

Skóra garbowana roślinnie jest przeważnie mniej zanieczyszczona środkami niż ta do której garbowania wykorzystywane są zwykłe produkty pochodzenia chemicznego. Z kolei chemia wykończeniowa do skór jest bardzo uzależniona od składników syntetycznych. W produkcji takich środków bardzo trudno dobrać składniki pod kątem pochodzenia naturalnego czy roślinnego. W końcu klient patrzy na ubrania czy inne skórzane produkty przede wszystkim pod kątem jakości wykonania. Przywiązanie do jednego sposobu produkcji niezbędnych środków może wiązać się również ze znacznie większymi kosztami wytworzenia po stronie producenta. Dlatego bardzo wiele firm woli postawić na produkty dobrej jakości wykorzystujące jednak produkty syntetyczne. Odpowiedni dobór środków jest uzależniony też od rodzaju skóry, jej grubości i innych walorów użytkowych. Różne rodzaje skór będą zachowywały się odmiennie w przypadku zastosowania innych niż roślinnych środków. Dlatego pomimo prawdopodobnie wyższej ceny skóra garbowana roślinne będzie zdrowsza i obojętna jeśli chodzi o zdrowie użytkownika.

Zobacz również: chemia wykończeniowa do skór – Craft-Point

Zastosowanie odpowiednich środków jest bardzo ważne również z powodu konieczności przeszkolenia pracowników jeżeli środki są mniej dostępne albo nie spotykane. Dlatego bardzo ważne jest zapewnienie pracownikom możliwości ciągłego szkolenia oraz rozwijania ich umiejętności. Pomimo konieczności zainwestowania może się to przełożyć na znacznie większe przychody które są związane z lepszą jakością produktów.