Życie z różnego rodzaju niepełnosprawnościami wymaga odpowiedniego przygotowania. To nie tylko nastawienie psychiczne, ale również niezbędne sprzęty medyczne, a także dostosowane do potrzeb chorego pomieszczenia mieszkalne.

 

Wsparcie w utrzymaniu higieny

Możliwość samodzielnego skorzystania z toalety, wzięcia prysznica czy kąpieli ma pozytywny wpływ na psychikę chorego. Poprawia jego samopoczucie, odciąża nieco opiekuna i daje choremu świadomość, że może wykonać niektóre czynności bez pomocy innych. Aby zapewnić choremu taką możliwość, w sklepie nieograniczeni.com można znaleźć szereg sprzętów, które to ułatwią: rozmaite barierki do podtrzymywania się w trakcie mycia lub ułatwiające siadanie na toalecie. Wygodne krzesełka do wanny lub pod prysznic są szczególnie wygodną opcją dla osób, które co prawda poruszają się samodzielnie, jednak długotrwałe utrzymanie pozycji pionowej stanowi dla nich duży problem.

 

Aby leżenie nie sprawiało bólu

Dla pacjentów, którzy większość czasu spędzają w pozycji leżącej,w  ofercie sklepu przygotowano wysokiej jakości materace przeciwodleżynowe. To rozwiązanie pozwala na zachowanie maksymalnego komfortu, a także zapobiega problematycznym i bolesnym dolegliwościom związanym z nadmiernym naciskiem ciężaru ciała na poszczególne jego partie. Aby ułatwić funkcjonowanie choremu i jego opiekunowi, w ofercie sklepu znajdują się również specjalistyczne łóżka rehabilitacyjne. Mogą one być stosowane zarówno w domach prywatnych, jak i szpitalach czy przychodniach.

 

Bogata oferta sprzętu rehabilitacyjnego

Sklep z produktami dla niepełnosprawnych oferuje także bogate zaplecze sprzętów przeznaczonych do szeroko rozumianej rehabilitacji. Odpowiednio wykonywane ćwiczenia, choć często nieprzyjemne, pomagają w dużym stopniu poprawić komfort życia chorego, a także podnieść jego sprawność. Szeroki wybór rozmaitych temblaków czy stabilizatorów ortopedycznych pomaga poprawić komfort życia i ułatwia prawidłowe gojenie się rozmaitych urazów dotykających kończyn lub tułowia.