Nietypowe grafiki na ubraniach to zawsze dobry wybór w przypadku chęci przełamania prostych fakturą i kolorem elementów ubioru. Do najbardziej znanych wzorów można zaliczyć kropki, paski oraz kratę, które mogą być różnorako wykorzystywane w stylizacji. Kropki mogą przywodzić na myśl styl retro i pin-up, bardzo lekki i dziewczęcy. Paski, nawiązywać do stylu marynarskiego, a krata do kiltów, noszonych jako element tradycyjnego stroju typowego dla Szkotów. Biało-czarna stylizacja nie musi być nudna, a uzupełniona jedną z trzech powyższych grafik, może wyglądać ciekawie, o ile będzie wykorzystana we właściwy sposób.

Krata na wiele sposobów

Garnitur w  kratę? Tak! I to w dodatku zarówno w męskim, jak i damskim wydaniu. Dodatkowo upstrzony pionowym lampasem na rękawach i nogawce, połączony ze sportowym obuwiem to zestaw, który był niezwykle modny w ostatnim czasie.  Krata, szczególnie w grafitowym kolorze, z dodatkowymi, cienkimi żółtymi czy ciemno-zielonymi paskami, bardzo ładnie prezentuje się w elegancko-sportowym wydaniu, ale też ze szpilkami czy oxfordkami, będzie bardzo eleganckim, choć niestendardowym strojem biznesowym.

Kropki i kreski

Pionowe wydłużają ciało, poziome zaś mogą je nieco poszerzyć. Jedno jest pewne, paski mają wielką moc i wykorzystane w stroju, mogą wpłynąć na wygląd naszej sylwetki. Po jakie elementy garderoby w paski warto sięga? W zasadzie po każde, ponieważ paski można znaleźć nie tylko na t-shirtach, ale też na spódnicach, sukienkach, spodniach, bluzach, opaskach, torebkach a nawet butach. Grochy są bardzo dziewczęce, ale mogą również być bardzo kobiece, szczególnie umieszczone na niekryjących, czarnych rajstopach czy na bluzce z siateczką nie w pełni zakrywającą  ciało. Kolorami, które zdecydowanie dominują w przypadku kropek na ubraniach to biały i czarny, a świetnymi kolorami uzupełniającymi tą stylistykę jest czerwony i różowy zastosowany czy to w formie makijażu czy też gadżetu. Grochy nawiązują do stylu retro lat 60. ale moda zatacza kręgi powracając do trendów z przeszłości, przez co ten print jest modny również dzisiaj.