Zdrowa i zadbana cera to oznaka piękna w dzisiejszych czasach. Nawet najdroższe ubrania i ciężki makijaż nie sprawią, że będzie wyglądać się dobrze, kiedy cera nie będzie zadbana. Na szczęście żyjemy w czasach, w których możemy zrobić wiele dla skóry naszej twarzy, szyi i dekoltu. Pomogą nam w tym bogate w składniki kosmetyki oraz medycyna estetyczna, która ciągle prężnie się rozwija.

 

Medycyna estetyczna to gałąź nauk medycznych, która ciągle zyskuje na popularności i w której co chwila pojawią się nowe rozwiązania dające spektakularne efekty. Po zabiegi medycyny estetycznej sięgają nie tylko kobiety, ale również mężczyźni, którzy chcą o siebie zadbać. Medycyna estetyczna pozwala nie tylko poprawić sobie wygląd, na przykład poprzez powiększenie ust, ale daje także możliwości zadbania o cerę, która jest wprawdzie naszą wizytówką.

 

Medycyna estetyczna to nie zabawa, dlatego na zabieg warto wybrać się do specjalisty, czyli do lekarza. Lekarz zna nie tylko najnowsze techniki zabiegów, ale także anatomię człowieka czy postępowanie w przypadku wstrząsu. U takiej osoby jesteśmy bezpieczne. Nie warto ryzykować własnym zdrowiem dla niewielkich oszczędności finansowych.

 

Jednym z popularnych zabiegów jest mezoterapia. Dzielimy ją na igłową, i mniej inwazyjną- bezigłową. Polega ona na dostarczeniu składników odżywczych bezpośrednio do skóry. Stosuje się ją zarówno w medycynie estetycznej jak i dermatologii, ponieważ służy także leczeniu, jak i profilaktyce. Dzięki mezoterapii z kwasem hialuronowym możemy uzyskać efekt zdrowej i promiennej skóry, z efektem naturalnego głów. Taka skóra będzie jędrna i gładka, ponieważ kwas hialuronowy ma działanie silnie nawilżające. Skóra będzie ci wdzięczna po takim zabiegu.

 

Mezoterapię stosuje się także w przypadku wypadania włosów – wtedy składniki odżywcze podaje się do skóry głowy.

Mezoterapie daje spektakularne efekty, zwłaszcza gdy jest wykonywana w serii. Seria regularnych zabiegów pozwoli uzyskać oszałamiające rezultaty. Sam zabieg pozwala szybko wrócić do codziennego życia.

Zobacz również: https://www.doktormonika.pl/