Jest wiele wydarzeń w naszym życiu, w którym trzeba zaprezentować się dobrze i elegancko przed szerszą publiką i wywrzeć wrażenie na innych osobach. Do takich sytuacji należą wesele, chrzciny, studniówka, bal maturalny, bal magistra, obrona pracy dyplomowej, awans w pracy, bankiet pracowniczy, wyjazd integracyjny, urodziny lub imieniny bliskiej imprezy, czy randka w restauracji. Trzeba przygotować się na takie okazje bardzo skrupulatnie.

Ważne jest, aby wybrać odpowiedni kolor oraz rozmiar ubioru, który będzie nie tylko elegancki i modny, ale również zapewniał nam komfort. Panowie zwykle czyhają na okazję dotyczącą garniturów – największą popularnością cieszą się te czarne, ewentualnie granatowe. Do nich należy zwykle dopasować białą koszulę oraz piękne – najczęściej także ciemne, połyskujące buty. Ważny jest także dobór ozdoby pod szyję – np. krawata lub muchy. Panie natomiast szykują się na zakup wspaniałej sukienki – tutaj jest większe pole do popisu, bo już nie tylko czerń i biel cieszą się powodzeniem, ale także kolor niebieski lub czerwony.

 

Do tego wypada dopasować buty – często na obcasie, aby podkreślić swoją elegancję, ale należy także pamiętać o tym, aby nie był to obcas wysoki, co sprawi, że buty staną się niewygodne. Należy pamiętać także o innych elementach – np. podwiązki studniówkowe, które przydają się na studniówce, czy też biżuteria. Odpowiednie kolczyki, pierścienie, czy bransoletki – zwłaszcza te ze szlachetnego kamienia także nadają elegancji i szykowności kobiecie.