Przemysł motoryzacyjny jest jednym z najbardziej dynamicznych na świecie. Każdego roku wiodące firmy motoryzacyjne wprowadzają na rynek nowe prototypy samochodów, które zachwycają konsumentów pięknymi kształtami i doskonałymi osiągami. Nie byłoby to jednak możliwe bez zastosowania niezawodnych komponentów, które umożliwiają tworzenie doskonałych produktów dla wymagających klientów.

Twórcy i producenci Mercedesa są tego świadomi. Od początku swojego istnienia marka ta była synonimem luksusu i doskonałości. Dzięki zastosowaniu opon Michelin najnowsze samochody marki Mercedes nie mają sobie równych na drodze.

Obie marki mają długą historię. Powstały one na początku okresu poprzedzającego wielki boom motoryzacyjny początku XX wieku. Wybierając produkty tych marek, możesz być pewien ich jakości i niezawodności.

Opony Michelin i samochody Mercedes wybierane są nie tylko przez tych, którzy potrzebują pojazdu na zwykłe drogi i okoliczne pasy ruchu, ale także przez zawodowych kierowców, którzy zarabiają na życie ze swojej pasji. Do niedawna Michelin był jednym z głównych producentów opon do Formuły 1, w której samochody marki Mercedes odnoszą duże sukcesy.

Obecnie Michelin koncentruje się na współpracy z innymi segmentami przemysłu motoryzacyjnego, a także rowerowego i lotniczego. Firma produkuje opony do samolotów i promów kosmicznych, co jest kolejnym krokiem naprzód w jej rozwoju.

Jeśli jesteś pasjonatem samochodów i ich rozwoju, poniższy film powinien Cię zainteresować. Dowiesz się więcej o współpracy pomiędzy Mercedesem i Michelinem. Prezentuje również ciekawe informacje o silnikach, które są sercem tych słynnych samochodów.