Dom to miejsce, które każdemu powinno przywodzić na myśl ciepło i miłość. W domu ważna jest rodzinna atmosfera, bo to ludzie często tworzą najlepszy klimat miejsca. Jest jednak wiele elementów, które są istotne, by w domu czuć komfort i wygodę. Wygodna kanapa, puszyste poduszki, miękka pościel, koce czy zapachowe świece, to tylko nieliczne elementy, które poprawią komfort życia w domu na co dzień.

Kominek

Ogień to przede wszystkim podstawowe źródło ciepła, ale również niebezpieczne zjawisko. Nie zmienia to jednak faktu, że posiadanie kominka w zaciszu domu, to element pożądany przez wiele osób. Kominek z delikatnie syczącym ogniem i płomieniami muskającymi drewno to piękny widok, szczególnie zimą. Wydawałoby się, że kominek to element zarezerwowany tylko dla właścicieli mieszkań. Nic bardziej mylnego. Dostępne na rynku biokominki są niezwykle popularne i bez przeszkód mogą być zastosowane w każdym mieszkaniu, domu czy na balkonie.

Jak działa biokominek?

Jest to rodzaj  kominka, w którym spalaniu ulega nie drewno czy węgiel, ale specjalne paliwo, bioetanol. Jego ogromną zaletą jest fakt, że może być zastosowany praktycznie wszędzie, a przez to, że nie wydziela dymu, nie wymaga przewodu odprowadzającego go na zewnątrz. Biokominek jest bezpieczny, ponieważ składa się z szyb oddzielających płomienie od przestrzeni znajdującej się w jego okolicach. Jest to również dobre źródło ciepła, którym można dodatkowo dogrzać wnętrze pomieszczenia czy domu. Tego typu urządzenie nie wydziela żadnego zapachu ani substancji szkodliwych i jest w pełni bezpieczne. Ogromną zaletą biokominków jest fakt, że nie trzeba ich czyścić, ponieważ nie wytwarzają sadzy. Ponadto, są łatwe w użyciu i szybko się rozpalają. Aby biokominek funkcjonował poprawnie, należy dostarczyć pomieszczeniu chociaż minimalną ilość tlenu. Warto pamiętać aby w trakcie korzystania z jego funkcji, okna były delikatnie rozszczelnione lub uchylone.