Są w naszym otoczeniu takie produkty, które charakteryzują się bardzo dużym poziomem uniwersalności jeśli chodzi o ich zastosowanie. Jako przykład możemy tutaj podać chociażby szeroko rozumiane siatki ochronne. Stosowane one mogą być zarówno przy realizowaniu wielkich drogowych inwestycji, przydomowych budowach jak i na balkonach.

Do rzadkości bowiem wcale nie należą sytuacje, kiedy to siatki ochronne montuje się na przykład właśnie na balkonie w celu uniknięcia wyskoczenia zwierzęcia. Coś o tym wiedzieć mogą szczególnie właściciele kotów. Mimo że te stworzenia są naszymi ulubieńcami to trudno odmówić im pewnego rodzaju ciekawości, którą się charakteryzują. Dlatego też, by uniknąć wyskoczenia kota z balkonu stosuje się wspomniane wcześniej siatki ochronne. Innym przykładem mogą być z kolei siatki drogowe. Te jak sama nazwa wskazuje montowane są przy drogach w celu szeroko rozumianej ochrony. Taki element w sposób doskonały zabezpiecza szczególnie przed nieoczekiwanym wtargnięciem dzikiego zwierzęcia na drogę, które jest groźne nie tylko dla kierowcy pojazdu i jego pasażerów, lecz i dla samego zwierzęcia.

Sprawdź: Siatki ochronne – PTS Rabka

O tym jednak jaki rodzaj siatki drogowej zostanie zastosowany musi decydować konkretny układ przyrodniczy. Inna bowiem siatka ochronna będzie tu stosowana przed dzikami czy też łosiami a inna dla chociażby żab i innych małych płazów. Ważna jest więc rozwaga w temacie. Spotkać możemy również siatki ostrzegawcze. Tutaj stosowane są one przede wszystkim przy terenach szczególnie niebezpiecznych. Zazwyczaj taki produkt wykonany jest z grubego drutu uniemożliwiającego jego przecięcie przez nieproszonych gości. Wydaje się z resztą, że szczególnie istotne jest to by takie solidne siatki ostrzegawcze umieszczać na przykład na terenie instalacji elektrycznych czy też poligonów wojskowych. Niby wszyscy powinni zdawać sobie sprawę z tego jak dużymi konsekwencjami grozi pojawianie się na takich obiektach a jednak można przypuszczać, że wciąż nie brakowałoby śmiałków chcących się tam dostać. Jak więc widać rodzajów siatek ochronnych jest bardzo wiele. Najważniejsze więc by były one dostosowane do ochranianego miejsca i charakteryzowały się wysoką trwałością.