Kaletnictwo, to rzemiosło zajmujące się naprawą skórzanej galanterii, czyli pasków, toreb i wielu innych produktów. W obecnych czasach na rynku mamy ogromny wybór rzeczy ze skóry. Są to rzeczy zawsze na czasie, ponieważ skóra nigdy nie wychodzi z mody.

 

Kiedy do kaletnika?

 

Jeśli zdarzy się uszkodzenie drobnego przedmiotu ze skóry, to prawdopodobnie sami go nie naprawimy. Można odwiedzić najpierw sklep z artykułami kaletniczymi, w którym sprzedawca zaproponuje odpowiednie przedmioty potrzebne do naprawy.

 

Można też udać się do kaletnika, gdzie nasz przedmiot zostanie naprawiony w sposób profesjonalny.

Sprawdź również: https://craft-point.com/

Kaletnik naprawi uszkodzone rączki do torebki, zmieni suwak,   zszyje pasek skórzany i materiałowy, wymieni zapięcie, dorobi dziurki w pasku, naprawi plecak szkolny i turystyczny i dokona wielu innych drobnych napraw i ulepszeń.

 

Dobry kaletnik idzie z duchem czasu i potrafi wykorzystać zdobycze nauki. Dzięki nim tworzy spersonalizowane produkty z klasą.

 

Co jest potrzebne kaletnikowi?

 

Do naprawy i renowacji rzeczy ze skóry, każdy kaletnik musi posiadać zestaw akcesoriów i narzędzi. Tego typu rzeczy są dostępne w sklepach i hurtowniach z artykułami kaletniczymi.

 

Poszukując dobrych jakościowo akcesoriów, narzędzi i tkanin kaletniczych, ważne jest też znalezienie korzystnej oferty cenowej i dostawcy, który szybko zrealizuje zamówienie.

 

Sklepy z artykułami kaletniczymi posiadają szeroką ofertę. Są to podszewki do toreb, nici do szycia skóry i do overlocka, wigofil, pianki poliuretanowe, neopren i gąbki. Akcesoria te są przydatne przy wymianie podszewki w torbie, a także dobraniu odpowiedniego usztywnienia w plecaku i torbie.

 

Przeróbki u kaletnika

 

Gdy zepsuje się nasza ulubiona torebka lub plecak, kaletnik przeważnie będzie mógł te rzeczy naprawić tak, że będą wyglądać jak nowe. Oszczędzimy wtedy pieniądze, bo nowa rzecz kosztuje dużo więcej, niż sama naprawa.

 

Jeśli posiadamy rzeczy ze skóry, które są mniej lubiane, bądź nie spełniają takich funkcji jak byśmy chcieli, możemy pomyśleć o przeróbce. Dotyczy to toreb, plecaków, pasków i innych tego typu przedmiotów.

 

Można spróbować zmienić uszy przy torebce lub dorobić pasek do noszenia na ramieniu. Mniej lubiany model torebki można nieco urozmaicić, dodając odpowiednie akcesoria.

 

Również pasek można przerobić, poprzez zmianę klamry a także zmianę jego długości.