Dzień ślubu dla wielu osób to jeden z najważniejszych dni w życiu. W końcu tego dnia mogą przysiąść sobie dozgonną miłość wierząc, że będą razem na dobre i na złe. Starają się, aby wszystko zarówno podczas ceremonii zaślubin jak i wesela było dopracowane. W większości przypadków największą uwagę do szczegółów przywiązują przyszłe żony.

To one poświęcają niejednokrotnie wiele godzin szukając inspiracji na wystrój Sali, sukienkę a także różnego rodzaju dodatki takie jak zaproszenia czy ślubny bukiet. Bardzo często przyszłe żony się wzajemnie inspirują na różnego typu forach, czy też grupach. Na przykład na Facebooku możemy znaleźć wiele grup, które zrzeszają przyszłe żony. Najczęściej przygotowania do ślubu trwają kilka miesięcy a nawet lat, dlatego też jest sporo czasu na wybór wszystkiego.

Często tak długi czas oczekiwania wiąże się z brakiem wolnych terminów u wybranych usługodawców. Innym powodem tak długiego oczekiwania na wymarzony ślub jest czas potrzebny na zebrania pieniędzy na wesele. Obecnie coraz częściej młodzi ludzie decydują się za własne pieniądze urządzić ślub. Nie chcą, aby ich wspólne życie zaczynało się od imprezy fundowanej przez rodziców. Pary młode w czasie wesela starają się zaakcentować, że to właśnie z powodu ich ślubu zorganizowana została ta impreza. Dlatego też, w elementach dekoracji bardzo często możemy znaleźć elementy personalizowane.

Bardzo często ścianka za młodą Parą przystrojona jest ich inicjałami. Zdarza się też, że w jakimś widocznym miejscu jest napis z imionami młodej pary. Bardzo często można spotkać etykiety na wódkę, lub naklejki na wódkę weselną. Najczęściej naklejka na wódkę zawiera jakiś krótki wierszyk, toast oraz imiona pary młodej i ich datę ślubu. Jest to mały akcent, który sprawia, że widać, że na przykład wygrana w czasie oczepin butelka wódki pochodzi z konkretnego wesela. Niektóre pary młode decydują się własnoręcznie wykonać tego typu etykiety, jednak wymaga to wiele czasu i tak naprawdę jest nieopłacalne.