Sieci elektryczne i telekomunikacyjne są podstawą działania dzisiejszego świata. Bez prądu bowiem bardzo trudno wyobrazić sobie obecną cywilizację. Cała technologia opiera się na elektryce i dlatego też sieci są nieustannie rozbudowywane. Jednakże jak wszystko inne, wymagają one stałej obserwacji i regularnej konserwacji, tak aby zapewnić, że wszystko działa bez zarzutu.

Sprawdź: słupki oznaczeniowo pomiarowe – PTS Rabka

Istnieje wiele sposobów na to, aby testować sieci elektryczne i telekomunikacyjne. Jeden z nich wymaga takich dodatków jak słupki oznaczeniowo pomiarowe, powszechnie znane pod skrótem SOP. Są to strategicznie rozmieszczone słupki, zazwyczaj wykonane z betonu wysokiej jakości i dlatego posiadające znaczący ciężar. Słupki oznaczeniowo pomiarowe, jak ich sama nazwa wskazuje, pełnią dwie ważne funkcje. Są bardzo potrzebnym oznaczeniem dla trasy, według której przebiega dana sieć, a także stanowią sposób na to, aby ją odpowiednio kontrolować i ciągle testować.

Słupki oznaczeniowo pomiarowe są produkowane przez wiele firm polskich. Jako, że pełnią ważne funkcje, ich jakość wykonania musi być nieskazitelna. Ważne jest użycie solidnych materiałów, które zapewnią, że słupki będą mogły pełnić swoją rolę przez długi okres czasu bez konieczności ich wymiany na nowsze. Jako, że są one rozmieszczane w terenie, muszą być też odporne na warunki atmosferyczne i zniszczenie. Słupki oznaczeniowo pomiarowe wykonane z zachowaniem wszystkich obowiązujących norm są doskonałym narzędziem do tego, aby kontrolować stan sieci telekomunikacyjnej przez długi czas.