Każdy teren niebezpieczny musi być odpowiednio zabezpieczony. W tym celu zastosować należy specjalną taśmę ostrzegawczą. Co ważne, wyróżnić można wiele rodzajów takich taśm. Różnią się one od siebie kolorami oraz sposobem wykonania.

Jak wspomniano, taśmy ostrzegawcze posiadają różne kolory. Te nie są przypadkowe. Kolor taśmy oznacza bowiem konkretne zagrożenie. Dlatego dobór koloru taśmy ostrzegawczej nie może być przypadkowy. Uniwersalną taśmą jest taśma biało – czerwona. Ten rodzaj taśmy najczęściej wykorzystywany jest na placach budowy. Spotkać można się również z żółtą taśmą ostrzegawczą. Ten rodzaj taśmy wykorzystywany jest to oznaczania instalacji gazowych. Innym rodzajem taśmy ostrzegawczej jest taśma w kolorze niebieskim. Służy do oznaczania sieci wodociągowych. Inny rodzaj taśmy wykorzystywany jest do oznaczania sieci kanalizacyjnych. W tym przypadku stosuje się taśmę w kolorze brązowym. Jeśli chodzi o sieci energetyczne to w tym przypadku stosowana jest czerwona taśma ostrzegawcza. Na koniec warto wspomnieć jeszcze o taśmie czarno – żółtej. Służy do oznaczania różnego rodzaju przeszkód. Często także stosowana jest do oznaczania uszkodzonych schodów.

Sprawdź również: taśma ostrzegawcza z wkładką metalową – PTS Rabka

Taśmy ostrzegawcze różnią się od siebie także pod kątem wykonania. Przykładem może być taśma ostrzegawcza z wkładką metalową. Najczęściej jest to taśma w kolorze niebieskim służąca do oznaczania sieci wodociągowych. Często stosowane są także taśmy odblaskowe. Jak można się domyśleć, są to taśmy stosowane w porze nocnej lub po prostu tam, gdzie oświetlenie jest dość słabe. Poza tym dostępne są również taśmy samoprzylepne czy taśmy z nadrukiem. Oprócz materiału taśmy różnią się od siebie także swoim rozmiarem oraz odpornością na warunki zewnętrzne.