Smaczny kawałek ciasta, podawany gościom weselnym. Tort ślubny to element, bez którego nie może się obejść żadne wesele. Olbrzymia liczba cukierni sprawia, że wybór jednego rodzaju tortu jest jeszcze bardziej skomplikowany niż kiedyś. Na co możemy liczyć, jeśli chcemy zamówić tort ślubny?

Torty klasyczne

Są to torty warstwowe, okrągłe. Składają się zazwyczaj z trzech lub więcej warstw, rozpoczynając od największej na dole i kończąc najmniejszą na górze. Tort takie może być dekorowany na kilka sposobów, najczęściej jednak masami, owocami oraz czekoladą. Na samym szczycie tortu może znajdować się figurka młodej pary, wykonana z jadalnej masy. Tort zbudowany jest zwykle z ciasta biszkoptowego, przekładanego masami czekoladowymi, waniliowymi lub śmietankowymi. W tortach nieco bardziej nowoczesnych, zamawianych przez młodą parę dbającą o zdrowie, tłuste i ciężkie masy margarynowe zastępowane są delikatną śmietanką oraz serkiem mascarpone.

 

Torty nowoczesne

Mogą one przybierać najróżniejsze kształty, z zewnątrz zostając obłożone specjalnymi masami lukrowymi, dostępnymi w kolorach tęczy. Takie torty zyskują coraz większą popularność w ciągu ostatnich lat, głównie z powodu łatwości kształtowania i naprawdę ciekawego efektu. Wnętrze tortu jest wykonywane z takich samych składników, jak torty klasyczne.

Torty bezglutenowe

W czasach, kiedy coraz więcej osób cierpi na alergie pokarmowe, popularność zdobywają torty bezglutenowe. Wykonywane ze specjalnych gatunków mąk i z użyciem bezglutenowych składników, są wyraźnie droższe od tortów klasycznych.