Kiedy mamy zamiar zacząć swoją przygodę z gitarą oczywistym jest, że musimy najpierw kupić ten instrument. Wielu początkujących zadaje sobie właśnie pytania jaka gitara będzie dla nich najlepsza. Dużo zależy od tego jaką muzykę chcemy grać lecz z doświadczenia mogę powiedzieć, że najlepiej być gitarzystą uniwersalnym. Znaczy to, że jeśli na co dzień słuchamy rocka czy bluesa to wiadomym jest, że potrzebna jest nam gitara elektryczna.

 

Jednak na pewno nie raz wybierzemy się na ogniska itp. a wtedy, żeby wszystkim umilić czas grą na gitarze to potrzebujemy gitary akustycznej lub klasycznej. Ponadto gitara elektryczna nie wyćwiczy nam tak palców jak akustyczna bowiem struny w niej dociska się bardzo lekko. Nie wyrobimy sobie przez to opuszków i będziemy mieli ogromny problem, jeśli w przyszłości będzie konieczność zagrania na gitarze akustycznej.

Także najlepszym rozwiązaniem dla każdego początkującego będzie zakup gitary akustycznej bo dzięki niej:

-wyćwiczymy sobie bardzo dobrze palce,

-nasze opuszki staną się twarde przez co nie będziemy odczuwali bólu podczas gry,

-będziemy gitarzystami uniwersalnymi ponieważ bez problemu po czasie będziemy mogli dokupić sobie gitarę elektryczną i nie sprawi nam ona żadnych problemów.

Ponadto z początku nie każdy dysponuje dużą ilością pieniędzy żeby kupić sobie gitarę elektryczną, ponieważ oprócz gitary będziemy musieli dokupić do niej odpowiedni wzmacniacz wraz z kablem, a są to dodatkowe dość duże koszty.