Kwiaty są jedną z najbardziej uniwersalnych i naturalnych dekoracji, jakie mogą się pojawić na weselu. Wykorzystywane do dekoracji kościoła, sali weselnej, a w końcu wręczane młodej parze przez gości. Najwięcej pytań, dotyczących wyboru kwiatów, można spotkać właśnie w kontekście bukietów. Jakie kwiaty najbardziej się nadają, aby sprezentować je nowożeńcom?

Gatunek kwiatów

Niewątpliwie do najbardziej polecanych i popularnych kwiatów ślubnych, możemy zaliczyć lilie, piwonie i dalie. Z tych właśnie kwiatów najczęściej wykonywane są bukiety. Jeśli chodzi o kolorystykę, to preferowane są niemal wszystkie, za wyjątkiem czerwieni. Znacznie więcej kontrowersji przy wyborze róż. Te niezwykle popularne kwiaty, nie powinny być wręczane na weselu. Jeśli jednak koniecznie chcesz przy nich pozostać, pamiętaj aby były w jasnych odcieniach – białe lub lekko różowe.

Bardzo ciekawą alternatywą są kwiaty w donicach. Zazwyczaj dysponują one wygodnym uchwytem, ułatwiającym ich przenoszenie. Jest to bardzo duża pomoc dla nowożeńców, którzy nie będą się musieć przejmować brakiem wystarczającej liczby wazonów, zdolnych pomieścić wszystkie bukiety.

Jakich kwiatów nie kupować?

Przede wszystkim róż, o czym już wcześniej wspomnieliśmy. Ponadto, należy unikać kwiatów polnych (chyba że młoda para wyraźnie o takie poprosiła, zaznaczając to w zaproszeniach). W niedobrym tonie są również chryzantemy oraz kalie, wręczane młodej parze. Unikajmy również tych kwiatów, które mają bardzo intensywny zapach. Kiedy wszystkie te aromaty się wymieszają, stanowią krótką drogę do poważnych bólów głowy.

 

Nie wiesz jakie kwiaty wybrać – zaufaj profesjonalistom

Praktycznie każda kwiaciarnia wykona dla nas elegancki bukiet ślubny. Dodatkowo, w takich miejscach możemy uzyskać niezbędne rady i wskazówki, jeśli sam nie wiesz jaki gatunek wybrać. Większe kwiaciarnie wręcz dysponują katalogami bukietów ślubnych, z których można dowolnie wybierać, wprowadzając niezbędne modyfikacje do zaprezentowanych wiązanek.