Sposób żywienia wywiera gigantyczny wpływ na stan zdrowia każdego człowieka. “Jesteś tym, co jesz” – to twierdzenie mówi samą prawdę i każdy powinien zawsze o nim pamiętać. Obecnie dość trudno jednak zastosować się do tych zasad. Zdrowe odżywianie bywa trudne, gdy producenci na każdym kroku kuszą klientów coraz ciekawszymi i smaczniejszymi przysmakami i przekąskami, które są pyszne i bywają dużo tańsze od naturalnego jedzenia. Jak zatem zmienić swoje nawyki żywieniowe? Jak przejść na zdrowe żywienie? Te początki wcale nie muszą być trudne. Wystarczy pamiętać o kilku prostych zasadach.

Im prościej, tym lepiej. Jedzenie nie musi być przekombinowane, aby było wartościowe i zdrowe. A niestety w dzisiejszych czasach wmawia się ludziom, że potrzebują nasion chia, owoców goji i innych egzotycznych wynalazków, jeżeli chcą, aby ich dieta była wartościowa. To oczywiście nieprawda. Wśród typowo polskich produktów też występuje mnóstwo odżywczych wyrobów. Przesadna kombinacja może więc tylko pogorszyć sytuację. A nieraz sprawia ona, że człowiek rezygnuje ze zdrowego jedzenia tylko dlatego, bo zaczyna uważać, iż nie ma na nie wystarczających pieniędzy. Nie trzeba być natomiast bogatym, by dobrze się żywić. Warzywa i owoce nie kosztują wiele. Są to jedne z tańszych produktów spożywczych, zwłaszcza gdy wybiera się artykuły sezonowe. Warto też sięgać po mrożonki, które bywają tańsze od świeżych owoców i warzyw, a czasem zawierają nawet więcej witamin i minerałów. Kasze, ciemne makarony czy brązowy ryż – te artykuły też są stosunkowo niedrogie. Proste jedzenie jest więc najlepszym wyborem. Każdy powinien właśnie na nie postawić.

Dietetycy alarmują jednak, że obecnie nawet w tych teoretycznie najlepszych wyrobach może brakować pewnych witamin i minerałów. Jeżeli więc w organizmie dojdzie do ich niedoborów, trzeba zdecydować się na suplementy diety, które bardzo szybko i wygodnie je uzupełnią. Nie są to leki, dlatego można je bezpiecznie stosować. Dzięki nim dieta zostanie idealnie uzupełniona.